Gençlik Otoritesi’nde; adil, şeffaf, ekibin ortak belirlediği kriterlerle bir Puanlama ve Erdem Abi ile birlikte iş dünyasından profesyonellerin kurguladığı kriterlerle Performans Değerlendirme sistemi var…

Herkes, hem potansiyeline göre, hem de çalıştıkça ve ürettikçe, hem para kazanır hem terfi ediyor… Aslında terfi ettikçe kazandığı ayrıcalıklar artıyor…

Performans takibini ekip kendi içinde yapıyor…

 

Adil ve performansa dayalı çalışma sisteminin işleyişi…

  • Üyeler ilk puanlarını, başvuru formunda yazdıkları somut deneyimlerine ve kendilerini ifade ediş biçimlerine göre belirli kriterler doğrultusunda alıyor.
  • Daha sonra dahil oldukları işlere, yerine getirdikleri görevlere ve daha birçok kritere göre puanlandıkları bir süreç başlıyor.
  • Bu süreçte Raporlama ve Performans Komitesi; toplantı katılım durumunu, toplantılardaki verimini, aldığı görevlerini, ekiple uyumunu yakından takip ederek belirlenen kriterler üzerinden adilce ve şeffaf şekilde puanlanmasını sağlıyor.
  • Deneme sürecini başarıyla tamamlayanlar topladığı puanlara göre ekip içi hiyerarşi basamaklarında bir üst kademeye çıkıyor ya da daha farklı görevlerde yer alabiliyor.
  • Toplanılan puanlarla; düzenlediğimiz etkinlik ve eğitimlere indirimli ya da ücretsiz katılım hakkı veriliyor.

Ekip içinde etkin geçirilen 6 ayın sonunda, puanlar ile gelir elde etmeye başlanabiliyor.

  • Bu süreçte herkesin yararlanabildiği eğitimleri ve hizmetleri az sonra okuyacaksın… Sonrası ise, topladığın puanlara göre şekilleniyor…

6 aydan kısa sürede ayrılırsan, puanlarını değerlendirememiş oluyorsun…

 

(Ücret ya da puan almak kişilerin tercihine bırakılıyor, detaylar ekip içinde paylaşılıyor)

 

  • Yani puanlar, performans ölçümünün bir göstergesi olarak, hem yükselme hem de gelir elde etme imkânı sağlıyor.

 

Detayları ekibe dâhil olduğunda seninle paylaşacağız.

 

Hiyerarşi Süreçleri

Hiyerarşi basamaklarındaki değişikliklerde; performansa dayalı bir sistem geçerli, yani topladığınız puanlar, yükselmenizde katkı sağlıyor.

Yükselmek için tamamlanan işlerin yanı sıra ekip olmak da önemli. Yani ekipteki herkesin yapılan revizyonlarda belirli oranlarda söz hakkı var.

Tüm üyelerin yorumlarının, yapılan mülakatların, performans puanının ve yönetim ekibinin yorumlarının her basamakta farklı oranlarda etkisi oluyor.

Yükselme ve düşme ayrıca; aylık – 3 aylık – 6 aylık periyodlarda tekrar değerlendirmelerle revizyonlara tabi tutuluyor.

 

Detaylar ilerleyen sayfalarda…

Çalışma Sistemi ve İşleyiş

Önceki sayfaya dönmek istersen…

Nasıl Bir Seçim ve Üye Alım Süreci Var Peki?